Mistrzostwa Kuźni Open Water!

 

Znamy najlepszych pływaków w naszym klubie OPEN WATER! Na J. Dziekanowskim odbyły się pierwsze Mistrzostwa Kuźni Open Water. Zapraszamy na relację! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W maju zorganizowaliśmy wyścig kolarski, w którym wyłoniliśmy najlepszych kolarzy. Wtedy nasi zawodnicy rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas, na dystansie 15km w Kampinosie. Przypomnijmy: najlepsza wśród pań była Ewelina Szabelska, a wśród panów - Marek Zapalski. W środku sezonu triathlonowego powtórzyliśmy rywalizację między naszymi zawodnikami, tym razem na wodach otwartych. 

Mistrzostwa Kuźni Open Water rozegrane zostały po raz pierwszy. W sobotni poranek spotkaliśmy się na J. Dziekanowskim na terenie Wake Parku Łomianki. Główny wyścig odbył się na dystansie 950m, a osoby które dopiero rozpoczynają karierę triathlonową mogli wybrać dystans o połowę krótszy. Celem naszych zawodów było wyłonienie najlepszych pływaków open water w Kuźni Triathlonu. Jak się okazało była to też świetna okazja do zdobycia nowego doświadczenia - zwykle po pływaniu wskakujemy na rowery, tym razem do końca można było płynąć na pełnych obrotach. 

Start pań zaplanowany był na godzinę 10:00. Przed startem zawodniczki zostały przedstawione, po czym wskoczyły do wody i ustawiły się na linii startu. Wyścig odbywał się na dwóch pętlach o długości ok. 475m. Po starcie od razu od reszty stawki oderwała się Marta Otto, która wyraźnie tego dnia miała chęć na rozdanie kart w wyścigu. Z tyłu uformowała się trzyosobowa grupka składająca się z Kasi Jonio, Małgorzaty Brzozowskiej oraz Ewy Bodio Ziółkowskiej. W tym składzie dziewczyny przepłynęły pierwsze okrążenie. Duże znaczenie miała nawigacja - mniejsza liczba startujących, mniejsze boje oraz mocno świecące słońce. To wszystko utrudniało płynięcie na wprost. Wraz z upływem dystansu różnice pomiędzy dziewczynami powiększały się. Pierwsza do mety pewnie dopłynęła Marta Otto, druga była Kasia Jonio, a na trzecim stopniu podium stanęła Gosia Brzozowska. Poniżej prezentujemy pełne wyniki naszych pań. Obok czasu z zawodów podajemy ostatni wynik z testu na basenie na 400m:

Wyniki Kobiet
Msc Imię i Nazwisko Czas Test
400m
1 Marta Otto 15:27 7:01
2 Katarzyna Jonio 16:47 7:26
3 Małgorzata Brzozowska 17:21 7:40
4 Ewa Bodio Ziółkowska 17:44 7:30
5 Edyta Przybojewska 19:07 8:20
6 Urszula Jędryszka 20:44 9:43
475m
1 Natalia Budna Janowska 9:55 9:25
2 Malwina Łączyńska 10:38 -

Po starcie pań przyszedł czas na wyścig mężczyzn. Do startu zgłosiło się 17 panów. Rywalizacja zapowiadała się znakomicie i nie zawiedliśmy się. Podobnie jak u pań, przed startem wszyscy panowie zostali przedstawieni, po czym ustawili się na linii startu. Punktualnie o 10:30 padł sygnał do startu. Bardzo mocno wystartował Robert Janiga, który w ostatnim czasie postawił na trening pływacki. Szybko w nogi wpłynął mu Piotr Dudziński, dalej był Szczepan Śliwiński i Marcin Zięba. Ta czwórka oderwała się od reszty stawki. Piotr Dudziński szybko wyprzedził Roberta i oderwał się od stawki. Na prowadzenie w grupie pościgowej wyszedł Marcin Zięba, który starał się trzymać w niewielkiej odległości od Piotrka Dudzińskiego. Piotrek pewnie (tak by się mogło wydawać) zmierzał po zwycięstwo w wyścigu. Po pierwszej pętli pierwszy był Piotrek dalej był Marcin, Robert oraz Szczepan. Piotrek po fatalnym nawigowaniu zaczął tracić uzyskaną przewagę, na przedostatniej prostej pogubił się i spadł na czwartą pozycję! Do mety jako pierwszy dopłynął Marcin Zięba, drugi był Robert Janiga, a tuż za nim Szczepan Śliwiński. Poniżej prezentujemy pełne wyniki mężczyzn. Obok czasu z zawodów podajemy ostatni wynik z testu na basenie na 400m:

Wyniki Mężczyzn
Msc Imię i Nazwisko Czas

Test

400m

1 Marcin Zięba 12:51 6:05
2 Robert Janiga 12:56 6:02
3 Szczepan Śliwiński 13:00 6:03
4 Piotr Dudziński 13:10 -
5 Adam Szałucha 15:23 6:55
6 Marcin Nowak 15:41 7:08
7 Tomasz Raczyński 15:45 7:48
8 Tomasz Jonio 15:57 6:28
9 Czarek Brzozowski 16:8 8:03
10 Krzysztof Bogucki 18:06 7:43
11 Jakub Folga 18:37 8:57
12 Sebastian Popiołek 18:43 -
13 Marek Parzydło 18:56 11:08
14 Konrad Stawicki 19:13 8:45
15 Michał Wengierow 19:39 10:21
16 Paweł Pietranik 20:13 9:42
475m
1 Mateusz Wyszyński 9:38 -

Na specjalne wyróżnienie zasługuje wynik Marcina Zięby. Marcin tydzień temu ukończył Ironmana podczas zawodów w Poznaniu. W środę dokonał innego historycznego wyczynu w życiu naszego klubu - uczestniczył we wszystkich treningach pływackich w tym sezonie! Łącznie daje to 82 treningi pod rząd! Jest doskonałym przykładem, że ciężka praca przynosi efekty! Marcin rozpoczął przygodę z Triathlonem w 2014 roku. Wtedy na pływaniu podczas 1/2 IM uzyskał czas: 36:53 (Poznań), w 2015 podczas zawodów w Gdyni 33:48, w tym roku w Suszu było to już 31:14! Dla porównania Robert Janiga już w 2014 roku podczas zawodów 1/2 IM na Majroce popłynął 30:26, a Szczepan Śliwiński 31:29 na 1/2 IM w Gdyni.

Po wyścigu mężczyzn nastąpiła dekoracja. Pierwsza trójka w klasyfikacji kobiet oraz mężczyzn otrzymała specjalnie przygotowane na tą okoliczność puchary oraz nagrody rzeczowe. Zaproszenie na lunch do restauracji "Nasze Bistro", Kuźniowy ręcznik oraz wizytę u fizjoterapeuty!

Partnerami naszych zawodów byli:

Gabinet Remedy Mateusza Wyszyńskiego - nasz fizjoterapeuta udzielał konsultacji podczas trwania zawodów oraz przygotował zaproszenia do swojego gabinetu dla najlepszych!

Restauracja "Nasze Bistro" mieszcząca się w Warszawie przy ulicy Chłodnej 48, przygotowała pięć podwójnych zaproszeń na lunch! Bardzo dziękujemy! Podziękowania należą się również wszystkim startującym, kibicom oraz sędziom tych zawodów! SIŁA! 

FILM: https://youtu.be/di7Y8ydAekE

Kuźnia triathlonu

Jesteśmy klubem triathlonowym który zrzesza sympatyków aktywności, osoby stawiające swoje pierwsze sportowe kroki oraz ambitnych zapaleńców.

Kontakt z nami

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 +48 604 584 593
 

Odwiedź nas tu:

  

Zdjęcia:
Sportografia.pl
Agnieszka Czechowska

Agata Maszewska