Podsumowaliśmy sezon 2016!

 

Blisko 100 osób zgromadziło się podczas Podsumowania Sezonu 2016 - zapraszamy na relację z naszego wydarzenia!

 

 

 


 

Podsumowanie sezonu odbyło się w jednej z sal kompleksu Adgar Park West. Spotkaliśmy się w sobotę o godzinie 16. Wcześniej w tym samym budynku nasi zawodnicy mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej promocji przez naszego partnera Sport Guru - zniżki dochodziły do 50%. Nasza gala podzielona była na trzy etapy: Podsumowanie sezonu, przedstawienie planów na kolejny sezon oraz wręczenie statuetek w naszym plebiscycie "Podkowy Kuźni Triathlonu".

Sportowo to był kolejny krok do przodu. W tym roku cztery osoby wywalczyły prawo do startu na Mistrzostwach Świata w Ironman 70.3 które odbędą się w przyszłym roku w USA. Dalej przesuwamy granicę naszych możliwości, ciągle przybywa osób które schodzą poniżej 5 godzin na dystansie 1/2 Ironmana. W tym roku również udało się to dokonać pierwszej Kuźniowicze (Ewelina Szabelska w Suszu oraz Gdyni). Wykuliśmy również 24 debiutantów, a 10 osób ukończyły pełny dystans Ironmana. Próbowaliśmy doliczyć się ilu Kuźniowiczów stawało na podium... bez skutku. Na każdych zawodach kilkukrotnie nasi zawodnicy wychodzili podczas dekoracji. 

Wszystkim ważnym wydarzeniom klubowym towarzyszyła profesjonalna otoczka multimedialna. W tym momencie wyróżniliśmy osoby dzięki którym wszystkie ważne chwile możemy wspominać na wysokiej jakości zdjęciach. Wyróżnieni to: Sportografia.pl (Beata i Rafał); Pietranik.com; Maszewsko Art; World Tri Photo - jeszcze raz wielkie dzięki! Nasi zawodnicy również wszystkie ważne chwile będą mogli sobie przypomnieć na relacjach filmowych z zawodów, treningów oraz innych Kuźniowych wydarzeń. Dodajmy że 70% materiałów było udostępnianych nie później niż 24h po zawodach, a aż 20% jeszcze w tym samym dniu! Bo przecież największe emocję są w pierwszych godzinach po przekroczeniu linii mety! Podobnie było z relacjami na naszej stronie internetowej - kilka godzin po imprezie można było u nas znaleźć wyniki oraz krótki opis z zawodów na których startowali Kuźniowicze. 

Nasi zawodnicy mogli korzystać z preferencyjnych warunków podczas zapisywania się na zawody. Nie możemy publicznie zdradzać wszystkich informacji, ale można było dobrze wyjść na tym finansowo a przy niektórych zapisach zaoszczędzić czas i nerwy. Podczas samych zawodów Kuźniowicze mogli liczyć na specjalny doping! Zielone stroje wyraźnie się odróżniały dzięki czemu od razu wyłapywaliśmy z tłumu naszych zawodników. Przed startem organizowaliśmy również zbiórkę, na których się wzajemnie motywowaliśmy, robiliśmy grupowe zdjęcie i wreszcie głośno krzyczeliśmy: SIŁA!

Dodatkowo w tym roku zorganizowaliśmy klubowe mistrzostwa w jeździe indywidualnej na czas oraz w pływaniu na wodach otwartych. Podczas zgrupowania zimowego oraz letniego na obóz można było zabrać dzieci które miały własne treningi. Organizowaliśmy również spotkania teoretyczne na których nasi zawodnicy mogli dowiedzieć się więcej o treningu, ale nie tylko. Poruszaliśmy również kwestie związane z bezpiecznym uprawianiem sportu oraz najczęstszymi przeciążeniami. Pod koniec roku, wzięliśmy udział w akcji: Szlachetna Paczka - gdzie zbieraliśmy produkty oraz prezenty na święta dla jednej z rodzin. 

W drugiej części przedstawiliśmy plany na nadchodzący sezon... Nie chcieliśmy za dużo zdradzać dlatego opowiedzieliśmy o tych największych wydarzeniach. W przyszłym roku zorganizujemy 8 zgrupowań. Zdajemy sobie sprawę że każdy z was lubi planować dlatego już dzisiaj znamy daty wszystkich wyjazdów:

Były już Mistrzostwa klubowe w kolarstwie oraz pływaniu - czas na wyłonienie najlepszych Kuźniowiczów w całym triathlonie. Zawody te odbędą się w ramach jednej z dużych imprez triathlonowych. Więcej szczegółów wkrótce. 

Przez ostatni rok pracowaliśmy nad poprawą funkcjonalości naszej aplikacji treningowej. Wszystko jest już gotowe i jeszcze przed wystartowaniem nowego sezonu, nasi zawodnicy będą mogli korzystać z kolejnej wersji naszej aplikacji treningowej. 

Podkowy Kuźni Triathlonu

Pierwsza edycja plebiscytu odbyła się w 2014 roku podczas gali podsumowującej sezon. W głosowaniu brać udział mogą zawodnicy oraz sympatycy Kuźni Triathlonu. Wręczyliśmy symboliczne zielone Podkowy w 12 kategoriach. Statuetkę można było otrzymać za osiągnięcia sportowe, ale nie tylko. Wybraliśmy również Freak-a Roku czy Miss i Mistera Kuźni Triathlonu... W głosowaniu wzięło udział 95 osób.

 1. Debiut Roku - Kobiety
  Justyna Borowiak
  Justyna debiutowała w tym roku podczas zawodów Garmin Iron Triathlon w Piasecznie na dystansie 1/4 IM gdzie finiszowała z czasem 2:47:05. Justyna miło będzie wspominać ten sezon, kilkakrotnie stawała na podium kolekcjonując puchary oraz nagrody rzeczowe, a w Gdyni ukończyła 1/2 Ironmana poniżej 6 godzin.
 2. Debiut Roku - Mężczyźni
  Szymon Muster
  Szymon debiutował podczas zawodów Garmin Iron Triathlon na 1/4 IM w Ślesinie, gdzie finiszował z czasem 2:32:59. Wcześniej Szymon gustował głównie w biegach, w tym roku rozkochał się w Triathlonie. Docelowym startem Szymona była połówka w Gdyni na Ironman 70.3 gdzie finiszował z czasem 5:17:22. 
 3. Wynik Roku
  Mariusz Pirek

  To jedna z najbardziej prestiżowych kategorii. Mariusz Pirek rok temu jako jedyny Kuźniowicz wywalczył Slot na Mistrzostwa Świata w Australii. Zawody odbyły się we Wrześniu a Mariusz uzyskał znakomity czas 4:22:21. Na początku października Mariusz wystartuje jeszcze w Barcelonie na pełnym dystansie IM
 4. Ironman Roku
  Marcin Zięba

  W tej kategorii wybieraliśmy najlepszego zawodnika który ukończył dystans Ironmana. Nie wygrał najlepszy wynik sportowy, lecz zwyciężył Marcin Zięba który debiutował na tym dystansie w Poznaniu. Dzięki sumiennym treningom oraz świetnej dyspozycji tego dnia finiszował z czasem 9:55:38. Należy wspomnieć że zawodnicy dopiero na mecie się dowiedzieli o problemach z pomiarem trasy pływackiej gdzie organizator skrócił nieumyślnie tą część zawodów, niemniej jednak wszyscy finiszujący tego dnia zasługują na duży szacunek!
 5. Zawziętość Roku
  Marcin Zięba
  W tej kategorii wybieraliśmy Kuźniowicza który wykazał się specjalną zawziętością w ciągu roku. Nominowani zostali prawdziwi tytani mijającego sezonu. Marcin Zięba otrzymał drugą statuetkę tego dnia, za 100% obecność podczas treningów pływackich w mijającym sezonie. Marcin dodatkowo otrzymał Voucher na roczny pakiet treningów pływackich - a to oznacza że w najbliższym roku trenuje za darmo!
 6. Freak Roku
  Dorota Iwaszko i Marta Otto
  To kategoria pozytywnie zakręconych Kuźniowiczów. Statuetki otrzymały dwie panie, które wybrały się do Wolsztyna (380km) tylko po to by wspierać Kuźniowiczów rywalizujących na pełnym dystansie IM. Szacun DZIEWCZYNY! Relacja z wyjazdu Marty i Doroty możecie przeczytać TUTAJ
 7. Sukce Roku
  Ewelina Szabelska
  Aby wymienić wszystkie osiągnięcia Eweliny z tego sezonu mogłoby nie starczyć tej rubryczki. Stawała na podium wszędzie gdzie startowała, wygrała Kuźniową Czasówkę rywalizując na równi z mężczyznami. W Gdyni i Suszu ukończyła 1/2 Ironmana poniżej 5h. Na prestiżowych zawodach Ironman 70.3 wygrała swoją kategorie wiekową i zdobyła slot na Mistrzostwa Świata na tym dystansie. Gratulacje Ewelina!
 8. Wydarzenie Roku
  Kuźnia Tour
  Cztery dni jazdy po polskich drogach na trasie z Warszawy oraz Poznania do Gdyni. 24. osoby przejechały 505 km. Przejazd podzielony był na etapy oraz dwie grupy zaawansowania. Do wyboru była opcja czteroetapowa (czwartek-niedziela) oraz trzyetapowa (piątek-niedziela). W wersji krótszej, zawodnicy mieli do pokonania pierwszego dnia 221km z Warszawy oraz 160km z Poznania. 
 9. Progres Roku
  Paweł Pietranik
  Trenujemy po to aby osiągać poprawę swoich wyników. Jedni poświęcają więcej czasu na treningi, inni mniej. Ale każdy krok do przodu jest wyjątkowy. Paweł Pietranik poprawił swój wynik na 1/2 Ironmana w Gdyni o ponad godzinę! Dzięki regularnej pracy nad pływaniem Paweł poprawił czas wody o 40 minut! Jak sam mówił przed zawodami jego głównym celem na tej części było po prostu wyjście z wody. Teraz to na pewno się zmieni. Życzymy Pawłowi utrzymania tendencji poprawy, i połamania 5 godzin na kolejnej edycji Ironman 70.3 w Gdynii.
 10. Zieloność Roku
  Katarzyna Jonio
  Jak wiadomo jedyne słuszne barwy Kuźniowicza to te zielone. W tej kategorii wybraliśmy Kuźniowicza którego widywaliśmy najczęściej w zielonych barwach. Bezkonkurencyjnie zwyciężyła tutaj Kasia Jonio. Wyróżnieni zostali wszyscy Kuźniowicze których szczególnie często widzieliśmy w zielonych barwach na zawodach.
  Kasia nie mogła uczestniczyć w gali z powodu wyjazdu wakacyjnego, dlatego statuetkę wręczyliśmy przed jej wyjazdem:


 11. Mister Kuźni Triathlonu
  Piotr Dudziński
 12. Miss Kuźni Tirathlonu
  Ewelina Szabelska

Poza kategorią wybraliśmy również imprezę która najbardziej spodobała się naszym zawodnikom - były to zawody Ironman 70.3 Gdynia. 

Po części oficjalnej udaliśmy się do restauracji street, gdzie odbyło się wspólne świętowanie kończącego się sezonu... Całe szczęście że już od przyszłego tygodnia wracamy z regularnymi treningami! Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za obecność i za cały mijający sezon!

SIŁA

Kuźnia triathlonu

Jesteśmy klubem triathlonowym który zrzesza sympatyków aktywności, osoby stawiające swoje pierwsze sportowe kroki oraz ambitnych zapaleńców.

Kontakt z nami

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 +48 604 584 593
 

Odwiedź nas tu:

  

Zdjęcia:
Sportografia.pl
Agnieszka Czechowska

Agata Maszewska